Zakres usług gabinetów

Położnictwo, Ginekologia, USG, Ginekologia Estetyczna

W naszym zespole lekarskim z jednej strony łączymy wszyscy szereg kompetencji, a z drugiej strony dzielimy między sobą wybrane wąskospecjalistycznych gałęzie diagnostykii i terapii.

W naszych gabinetach realizujemy pełen zakres poradnictwa ginekologicznego i położniczego. W ramach wizyt ginekologicznych proponujemy profilaktykę (cytologia), diagnostykę USG narządu rodnego, pełne poradnictwo antykoncepcyjne. Magdalena Kunkiewicz wykonuje ponadto USG Piersi oraz kolposkopię. Prowadzimy diagnostykę chorób kobiecych, w tym ultrasonograficzną ocenę zmian endometrium i guzów przydatków.

W ramach oferty położniczej proponujemy prowadzenie nadzoru nad ciążą prawidłową, jak i powikłaną - w tym ciążami wysokiego ryzyka i ciążami bliźniaczymi. Pacjentkom prowadzącym u nas ciąże proponujemy pełną diagnostykę ultrasonograficzną.

Kwalifikujemy Pacjentki do postępowania zabiegowego i operacyjnego. Wykonujemy operacje ginekologiczne w ramach praktyki szpitalnej jak i prywatnie we Wrocławiu.

Wizyty ginekologiczne

Leczenie operacyjne W ramach wizyty ginekologicznej przeprowadzany jest staranny wywiad z Pacjentką, wykonywane jest badanie ultrasonograficzne narządu rodnego oraz badanie palpacyjne piersi. W zależności od problemu z jakim zgłasza się Pacjentka wizyta odbywa się w wymaganym charakterze. Podczas wizyty możliwe jest pobranie cytologii klasycznej, cytologii LBC oraz dodatkowych wymazów.

U Magdaleny Kunkiewicz wizyta ginekologiczna może być rozszerzona o USG Piersi. USG Piersi może być również umówione zupełnie oddzielnie.

Realizujemy konsultacje profilaktyczne. Przyjmujemy Pacjentki do diagnostyki zmian jajników, przydatków, z nieprawidłowymi krwawieniami z dróg rodnych, z zaburzeniami cyklu miesięcznego, z niepłodnością, z nietrzymaniem moczu i z zaburzeniami statyki narządu rodnego. W gabinecie prowadzimy także diagnostykę i leczenie takich schorzeń jak endometrioza, mięsniaki macicy, polipy narządu rodnego, zmiany szyjki macicy oraz prowadzimy terapię hormonalną i kobiet z niepożądanymi objawami menopauzy.

Magdalena Kunkiewicz szczególne zainteresowania zawodowe skupia na problemach zaburzeń hormonalnych i zagadnień z zakresu endokrynologii ginekologicznej, w tym niepłodności. Pacjentki z powikłaniami metabolicznymi, otyłością, zaburzeniami cyklu miesięcznego - szczególnie zachęcamy do konsulutacji. .

Leczenie operacyjne Przyjmujemy Pacjentki ciężarne. Zapewniamy specjalistyczny nadzór nad ciążami powikłanymi oraz ciążami wysokiego ryzyka (w tym Pacjentki z obciążonym wywiadem położniczym, porodami przedwczesnymi w wywiadzie, nadciśnieniem tętniczym oraz innymi chorobami współistniejącymi).

Prowadzimy również nadzór w ciążach fizjologicznych. Zapewniamy pełny dostęp do badań ultrasonograficznych i poradnictwa z zakresu diagnostyki prenatalnej. W zakresie badań USG zapewniamy także nadzór USG Doppler w ciążach wysokiego ryzyka powikłanych hipotrofią płodu, nadciśnieniem i w ciążach bliźniaczych.

Pracując w oddziale II stopnia referencyjności dla położnictwa staramy się zapewnić ciągłość opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Pracujemy w oddziale patologii ciąży i na bloku porodowym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego WCSKJ. .

Leczenie operacyjne Konsultujemy i leczymy Pacjentki ze schorzeniami wymagającymi interwencji zabiegowej. Kwalifikujemy Pacjentki do leczenia operacyjnego - w tym do operacji laparoskopowych, histeroskopowych, brzusznych oraz pochwowych. Wykonujemy także pełen zakres zabiegów z tzw. małej ginekologii - tj. zabiegi łyżeczkowania jamy macicy, biopsji narządu rodnego, usunięcia polipów endometrialnych, kolposkopii.

W ramach praktyki w zakresie ginekologii plastycznej lek. Jakub Kunkiewicz wykonuje zabiegii z zakresu ginekologii estetycznej - w tym plastykę pochwy, labioplastykę, plastyke napletka łechtaczki, a także pełen zakres zabiegów laserowych MonaLisa Touch. Zabiegi wykonywane są na bloku operacyjnym Dolnośląskiego Centrum Ginekologii we Wrocławiu. Kwalifikacje do zabiegów prowadzimy we wszystkich naszych gabinetach.

Konsultujemy i planujemy dalsze postępowanie u Pacjentek z podejrzeniem kobiecych chorób nowotworowych, w tym raka szyjki macicy i raka endometrium. Wykonujemy diagnostykę guzów jajnika zgodnie ze standardami grupy roboczej IOTA (The International Ovarian Tumor Analysis).

Leczenie operacyjne Pacjentki poszukujące poradnictwa antykoncepcyjnego uzykają w trakcie wizyty pełną wiedzę dotyczącą współczesnych metod ochrony przed zajściem w ciążę. Poza środkami doustnymi w naszych gabinetach jest możliwe założenie wkładek antykoncepcyjnych miedzianych oraz hormonalnych (Mirena, Kyleena, Jaydess). W naszej ofercie znajdują się również podskórne implanty antykoncepcyjne.

Ginekolog Jelenia Góra
Jelenia Góra Femicentrum

Nowoczesna przychodnia dla kobiet założona przez nas i oddana do użytku w 2020r. Główne miejsce praktyki prywatnej Magdaleny Kunkiewicz. Oferujemy pełne poradnictwo ginekologiczno-położnicze. W placówce jest ponadto dostęp do innych kobiecych usług w tym medycyny estetycznej, kosmetologii, dietetyki i ortopedii.

Czytaj więcej

Ginekolog Wrocław
Gabinet Wrocław

W Dolnośląskim Centrum Ginekologii prowadzimy wspólnie praktykę lekarską. Magdalena Kunkiewicz pełni także funkcję dyrektora medycznego centrum. Jakub Kunkiewicz wykonuje zabiegi i operacje z zakresu ginekologii plastycznej - w tym około stu zabiegów labioplastyki rocznie - konsultując Pacjentki z całego kraju i z zagranicy.

Czytaj więcej

Ginekolog Lubomierz
Gabinet Lubomierz

Nowoczesny Prywatny Gabinet Ginekologiczny znajdujący się w strukturze Przychodni Lekarskiej Lubomed. Uruchomiony w 2016r. gabinet wprowadza wysoki standard opieki ginekologicznej dla mieszkańców Lubomierza i okolicznych gmin. Gabinet wyposażony w aparat linii Voluson Expert. Przyjmują lekarze Magdalena i Jakub Kunkiewicz.

Czytaj Więcej

Ginekolog Cieplice
Gabinet Cieplice

Jedna z pierwszych placówek Ginekologii Kunkiewicz. Gabinet prowadzony jest niezmiennie od ponad 20 lat przez lek. specjalistę położnictwa i ginekologii Bogdana Kunkiewicza. Oferuje szeroki zakres opieki zarówno ginekologicznej jak i położniczej - bazując na fundamencie wieloletniej praktyki lekarskiej.

Czytaj więcej